ABP : Watchbands and straps for all watches. Made to measure belts and small leather goods. New and pre-owned watches.

Polski – ABP, to jest wyjątkowa firma na świecie.

,,Rzemieślnicy kuśnierstwa, wehikuł czasu, zoo lub agencja podróży”, Atelier du Bracelet Parisien jest wszystkim tym na raz. Przede wszystkim jesteśmy firmą rzemieślniczą (posiadającą certyfikat Enterprise du Patrimoine Vivant: Firmy Żyjącego Dziedzictwa) jako że nasze produkty są w całości wykonywane w naszym paryskim warsztacie. Proponujemy Ci bogaty wybór skór, garbowania, kształtów, barw oraz grubości.

Naszym powołaniem jest oferowanie naszym klientom wszystkiego co ma związek z paskami do zegarków, warsztatem zegarmistrza (naprawy zegarków, sprzedaż zegarków nowych jak również używanych) oraz niektórych wyrobów skórzanych (między innymi pasków do spodni, niewielkich toreb skórzanych oraz skór).


Polski – ABP, to jest wyjątkowa firma na świecie.
ABP – to jest wyjątkowa firma na świecie.

Atelier du Bracelet Parisien stanowi przede wszystkim drużynę na którą składa się dwupokoleniowa rodzina. Jean-Claude’a PERRIN, osoby cieszącej się światową sławą wynikającą z jego uczestnictwa w tworzeniu dwóch najważniejszych fabryk pasków do zegarków (które zaopatrują najbardziej prestiżowe marki zegarków - CAMILLE FOURNET oraz CREATIONS JEAN-CLAUDE PERRIN.

Jean-Claude PERRIN żeni się w 1966 roku z Régine FOURNET (siostrzenicą twórcy marki Comille Fournet) po czym oboje opuszczają rodzinną Szampanię aby osiedlić się w Paryżu i przyłączyć się do rodzinnej firmy której Jean-Claud zostanie Prezesem. Po tym para opuszcza CAMILLE FOURNET aby stworzyć własną firmę – CREATIONS JEAN-CLAUD PERRIN, która to firma została sprzedana grupie przemysłowej dwie dekady później.

Jean-Claude PERRIN, po zdobyciu doświadczenia produkcji na skalę przemysłową luksusowych pasków do zegarków, poświęca się swojej pasji – ręcznie wykonanym zegarkom. W 1997 roku tworzy na rue Saint Hyacinthe 7 ulokowanej w pierwszej dzielnicy Paryża mały warsztat o powierzchni 50 metrów kwadratowych w którym realizuje nowatorską ideę – zarówno entuzjaści jak i amatorzy mają tu możliwość komponowania pasków do zegarków w pięćdziesięciu różnych rodzajach skór i wygarbowań, setkach kolorów oraz, w szczególności, mają możliwość wyboru fragmentu skóry która posłuży do wykonania paska.

Przedsięwzięcie okazuje się być strzałem w dziesiątkę, jednakże Jean-Claude PERRIN nie godzi się na wpadnięcie w pułapkę produkcji przemysłowej która oderwała go od jego pasji na rzecz zarządzania i administrowania. Otacza się zamiast tego swoją żoną Régine, synem Yann’em oraz synową Dominique oraz nielicznym zespołem rzemieślników. 

Polski – ABP, to jest wyjątkowa firma na świecie.
Kilka lat później, firma (wciąż zachowująca niewielkie rozmiary – składająca się z 14 osób) przenosi się do większego warsztatu (gdzie obecnie można widzieć rzemieślników przy pracy) mieszczącego się na Place du Marché Saint Honoré 28 w 1 dzielnicy Paryża. Oferta firmy obejmuje:

- Opaski do zegarów oraz na miarę.
- Nowe jak również używane zegarki.
- Grawerowanie, polerowania oraz naprawy zegarków.
- Akcesoria różne.

 Prawdziwą wartość dodaną ABP jest tworzona indywidualnie oferta obejmująca:

- Ponad 50 rodzajów zwierząt w tym aligator, pyton, struś, cielę, anakonda, okoń nilowy oraz jaszczurka.
- Setki dostępnych barw i wykończeń.
- Dziesiątki typów pasków, od najbardziej klasycznych do technicznych realizowanych na miarę z precyzją do milimetra.
- Dziesięć dostępnych grubości.
- Ponad 600 kolorów nici jak również grubości szycia.
- Kształty tipów krawędzi, otworów sportowych, płyt amerykańskich, opasek, wiercenie ustalonych z klientem otworów (lub szeregu otworów pasków produkowanych masowo).
Wszystko to sprawi, że twój pasek marki ABP będzie wyrobem unikalnym w skali światowej.

Twitter
Facebook
Skype
Instagram


THE BOUTIQUE


56, Place du Marché Saint Honoré
75001 Paris

Phone :
+33 (0) 1 47 03 49 71


ASSISTANCE FOR ORDERS


Email : info@abpparis.com
OPENING HOURS


Tuesday - Saturday

10am-7pm

Visit our watchbands photo gallery.

Visit our belts & small leather goods photo gallery.

Visit our telephony & multimedia photo gallery.

Partnerships
Atelier du Bracelet Parisien

56, place du Marché Saint Honoré
75001 Paris

+33 1 47 03 49 71info@abpparis.com
--------


ABP Paris is a craft company with the French state label Company of Living Heritage.

On measure watchstraps, belts, leather goods, new and second-hand watches are the core part of our activity.